Studio
Lektoři
Šarm aš-Šajch je pro tuto sezónu zřejmě stále mimo hru, pro běžné turisty připadají v úvahu střediska Hurghada, Marsa Alam a Safaga, kterou mají v oblibě zejména potápěči. Po příletu do Hurghady jen stěží zaznamenáte nějakou změnu.
Žádné speciální kontroly. Výjezd z letiště (a vjezd na něj samozřejmě dvojnásob) je opět hlídán ozbrojenou policií. Vozidlům mířícím na letiště je navíc detektorem výbušnin kontrolován podvozek. Tatáž praxe platí u všech lepších hotelů.
Půjdete-li na procházku mimo resort, nasaďte si při návratu na ruku náramek all inclusive, jestliže jste si jej na svou vycházku schovali před dotěrnými trhovci. Právě náramky se často kontrolují, aby hlídači věděli, že se do hotelu skutečně vracejí klienti.
Kontroly batohů a tašek bývají poměrně časté, u turistů ne zcela západního vzezření pak téměř jisté. Policie se už pohybuje i v pobřežních vodách, což nejspíš ani nezaregistrujete.
V jeho případě jako by si to nikdo nepřipouštěl a všichni vnímali jen to, že rakovina mízních uzlin je pryč a už se nemůže nikdy nic stát! Vždyť „božský Kája“ je přece nesmrtelný! Přitom onkologičtí pacienti dobře vědí, že nemoc se může kdykoli vrátit a počítají s tím. Ne tak miláček národa Karel Gott (76). A velmi ho to zarmoutilo, že mu nepříznivou variantu někdo připomíná!
„Moc mě nepotěšilo vyjádření pana profesora Klenera, že se má nemoc může vrátit. Není to zrovna zpráva, ze které bych měl radost,“ přiznal Nedělnímu Blesku zpěvák, který si přikázal myslet jen pozitivně. A možnost návratu zákeřné choroby si zkrátka nechce vůbec připouštět.
Pak už ale Mistr hovořil veseleji. Den ode dne mu je prý lépe. „Ale to víte, jsem po těch chemoterapiích unavený,“ svěřil se. Má jich za sebou šest sérií a kdo je sám nepodstoupil, ani si nedokáže představit, jak moc s tělem pacienta zamávají.
K plnému zotavení mu má pomoci i to, že bude mnohem častěji s rodinou jezdit na Liberecko na ranč za známými, kteří chovají koně.